Uzdod jautājumu!

Nosūti ziņu uz mūsu e-pastu:

*

*

*

*


*

* Obligāti aizpildamie lauki
 

Pasūtīt preci no pdf katalogiem!

Lai pasūtītu izvēlēto preci no PDF kataloga, lūdzu, aizpildiet pasūtījuma formu:

*

*

*

*

*


*

* Obligāti aizpildamie lauki

Ražotāju enciklopēdija

Ražotāju enciklopēdijā var iepazīties ar mūsu pārstāvēto ražotāju vēsturi, sasniegumiem un nozīmīgākajiem faktiem. 

Ražotāju saraksts:

1. AL-KO

2. Briggs and Stratton

3. CubCadet
3. Dolmar 

4. ECHO

5. Husqvarna

6. Stihl 

 

 

 

AL-KO Kober vēsture

1931.g Aloizs Kobers 23 gadu vecumā Groskotcas pilsētā nodibina pats savu atslēdznieku uzņēmumu.
1952.g. uzņēmumā sākas rokas bremžu sviru izstrāde un sērijveida ražošana lauksaimniecības piekabēm
1965. gadā Tiek nodibināts uzņēmums AL-KO Maschinenfabrik Austrijas pilsētā Obdahā betona maisītāju, pagraba logu un sniega lāpstu ražošanai
1966. gadā uzņēmumā sāk zāliena pļāvēju ražošanu
1970. gadam tiek nodibināti ALOIS KOBER KG uzņēmumi Itālija Francijā, Anglijā un Šveicē
1981. gadā kompānija uzsāk zālienu traktoru, bet 1982. gadā zaru smalcinātāju ražošanu.
1996. gada februārī 87 gadu vecumā mirst Aloizs Kobers
1999. gadā firmas AL-KO peļņa pirmo reizi pārsniedz 1 miljardu marku, un tajā tiek nodarbināti 3800 līdzstrādnieki
2003. gadā nodibina AL-KO Kober meitas uzņēmumu Rīgā automašīnu piederumu un dārza un vaļasprieka izstrādājumu tirdzniecībai Baltijas valstīs
2008. gadā sākas veiksmes stāsts par jaunajiem sudraba, melnā un sarkanā krāsā veidotajiem zāliena pļāvējiem. Tieši īstajā laikā - sezonas sākumā tiek laista ražošanā jaunā „sudraba sērija“
2009. gadā Tiek veikta firmas BRILL Gloria Gartengeräte GmbH iegāde kopā ar tās produkciju. Fondu darījuma rezultātā firma AL-KO iegūst tiesības uz visām tirdzniecības zīmēm, kā arī uz visu firmas BRIL izstrādājumu sortimentu.

 

 

 

 

Briggs and Stratton vēsture

1908. gadā neformāla partnerība tika izveidota starp izgudrotāju Stephen F. Briggs un investoru Harold M. Stratton, kas pārtapa par Briggs & Stratton kompāniju, kāda tā ir pazīstama šodien.
No 1920 gada Briggs & Stratton nodrošina piedziņas enerģiju neskaitāmiem agregātiem, tostarp lauksaimniecības un militārajām vajadzībām.
1953. gadā, kompānija izraisa revolūciju zālienu un dārza nozarē, izgatavojot pirmo vieglsvara alumīnija dzinēju.
No 1960 gada pateicoties straujajai priekšpilsētu izaugsmei, zālienu un dārza tehnikas tirgus vairākkārtīgi pieauga, kā rezultātā pļaujmašīnas, ko darbina Briggs & Stratton dzinēji kļuva par neatņemamu piepilsētas dzīvi.
No 1980 gada saasinoties konkurencei tirgū, Briggs & Stratton reorganizē un paplašina produktu līnijas, akcentējot industriālos, komerciālos un Vanguard ® dzinējus.
2000.gadā Briggs & Stratton iegādājas GENERAC Portable, kas ražo spiediena mazgātājus, ģeneratorus, sūkņus un citus agregātus.
2004.gadā kompānija iegādājās Simplicity ražotni, kas ir viens vadošajiem zālienu kopšanas piemājas un komerciālo zālienu un dārzu apsaimniekotāju agregātu ražotājiem, kas pazīstami ar Snapper, Snapper-Pro, Giant-Vac un Ferris zīmoliem.

 

 

 

 

Husqvarna vēsture

1689. gadā Zviedrijas pilsētā Huskvarna izveido ieroču rūpnīcu.
1872. gadā Husqvarna sāk ražot čuguna šujmašīnas un virtuves piederumus.
1896. gadā Husqvarna izražo savu pirmo velosipēdu. Ražošana turpinās līdz 1962, kad tas tiek pārdēvēts par Zviedrijas Monark.
1903. gadā Husqvarna uzsāk motociklu ražošanu.
1918. gadā rūpnīca paplašina ražojamo produktu klāstu, tajā iekļaujot ūdens sildītājboilerus un zālienu pļāvējus.
1934 – 1949. gadam strauji attīstās mājsaimniecības tehnika. Husqvarna ejot kopsolī ar laiku uzsāk elektrisko plīšu, trauku un veļas mašīnu ražošanu.
1959. gadā uzņēmums sāk motorzāģu un ar iekšdedzes dzinēju darbināmu zālienu pļāvēju ražošanu.
1968. gadā Husqvarna iegādājas Flymo AB mātes kompāniju, kam ir rūpnīcas Lielbritānijā, Austrālijā un Vācijā, un tā pārdod savus zālienu kopšanas produktus aptuveni 20 valstīs.
1978. gadā Husqvarna AB iegādājas Electrolux kompānija. Tāpat koncerna īpašumā nonāk Partner AB, kas specializējies profesionālo motorzāģu ražošnā ar meitasuzņēmumi Norvēģijā un ASV. Spēka produktu - motorzāģu, motociklu, zāles pļāvēju un griezējinstrumentu, kopējais pārdošanas apjoms sasniedz 531 milj. zviedru kronu (SEK) gadā.
1979. gadā korporācija iegādājas Jonsered AB un Skil Corp - hobija motorzāģu raažotāju ASV, Jobu mežsaimniecības produktu ražotāju Norvēģijā, un Pioneer motorzāģu ražotni Kanādā.
1980. gadā tiek atvērta motorzāģu rūpnīca Brazīlijā.
1981. gadā tiek iegādāti Norlett jaudīgu zāles pļāvēju, dārza tehnikas un sniega tīrīšanas mašīnas ražotājs Norvēģijā un Trail Manufacturing Ltd Kanādā, kas ražo hobija motorzāģus.
1985. gadā korporācija iegādājas vēl divas franču kompānijas dārza tehnikas ražošanas segmentā - Staub SA un Bernard Monteur.
1986. gadā Zviedrijas rūpnīcā uzsāk raideru ražošanu. Husqvarna nostiprina savas pozīcijas ASV tirgū, iegādājoties motorzāģu un lapu pūtēju ražotni POULAN / Weed Eater.
1987. gadā motociklu ražotne tiek pārdota Cagiva Itālija.
1988. gadā Husqvarna savā īpašumā iegūst Roper - vienu no lielākajiem zālienu pļāvēju un traktoru ražotājiem ASV, tādejādi kļūstot par lielāko šīs tehnikas ražotāju ASV.
1990. gadā sākas ASV ražoto Husqvarna zālienu traktoru tirdzniecība Eiropā.
1995. gadā Husqvarna uzsāk ar saules enerģiju darbināmu pašgājējpļaujmašīnu ražošanu.
1999. gadā koncerna īpašumā nonāk ASV kompānija McCulloch.
2005. gada februārī Electrolux koncerna padome nolemj nodalīt dārza un būvniecības tehnikas ražotnes, kas kļust par Husqvarna Group.
2014. gadā Husqvarna atzīmē savu 325. jubileju!